Počet záznamů: 1

Jez a běhej

1. SignaturaA55813; (JUR)
    Autor Jurek, Scott, 1973- (Autor)
    Údaje o názvuJez a běhej : moje nečekaná cesta k úspěchu na ultrama ratonu / Scott Jurek společně se Stevem Friedmanem ; [z anglického originálu ... přeložili Anna Kudrnová a Jan Pipek]
    Dal.odpovědnost Friedman, Steve, 1955- (Autor)
    Přír.čísloLokaceDislokaceInfo
    100000501440Ústřední knihovnaSkladvypůjčený (do 30.05.2024)
    100000501441Ústřední knihovnaVolný výběr
    100000640356MedlánkyPobočky - volný výběr
    Jez a běhej
    AnotaceJiž téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu - ultramaratonu. V roce 1999 jako naprosto neznámý závodník zvítězil v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin - urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller "Zrozeni k běhu". Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování. Autobiografická kniha obsahuje množství fotografií a veganských receptů!
    PoznámkyPůvodně vydáno: V New Yorku : Houghton Mifflin Harcourt, 2012